Az úticél és környéke
egy helyen!

Veresegyházi Medveotthon - Veresegyház

Veresegyházi Medveotthon, Veresegyház

Veresegyházi Medveotthon, Veresegyház (2.fotó)

Veresegyházi Medveotthon, Veresegyház (3.fotó)

Veresegyházi Medveotthon elérhetősége:

Veresegyház, Patak u. 39Útvonal »
+3620- ... Mutat

Veresegyházi Medveotthon bemutatása

Az öt és fél hektár területen kialakított Veresegyházi Medveotthon Közép-Európa egyetlen Medveotthona, mely az Állatvédő Világszervezet (WSPA) és a Veresegyházi Önkormányzat összefogásával jött létre. Közel fél éves munkával a kijelölt terület a medvék fogadására alkalmassá vált, így 1998-ban áttelepítették Gödöllőről az addig rossz körülmények között élő macikat. A terület kialakításánál fontos szempont volt, hogy a látogatók az állatokat teljesen biztonságosan, testközelből, azok zavarása nélkül láthassák. 2010-ben a Medveotthon megkapta az állatkert minősítést, így az otthonban élő állatok fajtája és egyedszáma folyamatosan változik, hiszen az ország minden részéről érkeznek ide példányok. Magántartásból, más állatkertekből és külföldről is kap a Medveotthon állatokat. A Medveotthon tulajdonosa és fenntartója Veresegyház város Önkormányzata.
forrás:

Nyiltvatartás infó

A Medveotthon a hét minden napján nyitva tart. A park hétvégén és ünnepnapokon is várja a látogatóit.

Április - Szeptember: 8:00-tól 19:00-ig
Október - Március: 8:00-tól 17.00-ig

Ár információ, Veresegyházi Medveotthon

Felnőtt: 2 500 Ft; Gyermek/diák: 1 900 Ft;

Felnőtt: 2500,-
Gyermek, diák, nyugdíjas: 1900,-
Családi: 1900,-

További 39 látnivaló a(z) Veresegyházi Medveotthon közelében és Veresegyház településen, illetve a környéken »